BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Мащабна инвестиция! Правят свинекомплекс за 1000 свине в Ружинци (новините на Видин Вест)

Мащабна инвестиция! Правят свинекомплекс за 1000 свине в Ружинци (новините на Видин Вест)

Мащабна инвестинция в най-бедния район на Европа. В Община Ружинци правят свинекомплекс около 1000 – прасета. Инвеститорът е датчанин, който работи в България от няколко години. Това стана ясно на първия по рода си Инвестиционен форум във Видинско, който се проведе именно в Ружинци.

Мащабното за региона събитие се организира от местната власт. В инвестиционния форум взе участие и посланикът на Дания у нас Сьорен Якобсен.

Сьорен Якобсен
„Специално искам да се обърна към кмета и да го поздравя, че е толкова активен и, че се опитва да върви в правилната посока.

Експерти от технологичен център София представиха съвременни предизвикателства и решения за стартиращите предприемачи.

Адрияна Николова – технологичен център – София.
„Има две цели. Едната е за обучителен център във Видин. В него ще има няколко специалности, в сферата на туризма, селското стопанство, химията, а другата е почти факт. Това е младежка работилница. Такава има до сега само в Германия.“

Новият свинекомплекс се очаква да заработи в края на идната година, като ще бъде съобразен с всички евростандарти за био сигурност. В него ще работят първоначално над 50 души .

Александър Александров – кмет на Община Ружинци
„Ще стартираме с 1000 свине – майки, като ще бъдат отглеждани до 100- 150 кг и след това продавани за месо..“

На по-късен етап ще се изгради огледално на това предприятие, за което ще е нужна още работна ръка ..

Оле Андерсен – инвеститор
„При влизане, нашите служители няма да имат право да внасят храна, телефони, цигари, вода … Всичко това ще им бъде осигурено безплатно. При влизане задължително ще трябва да се изкъпват.. Това разбираме ние под БИОСИГУРНОСТ.“

Община Ружинци е първата в северозапада, която е създала Общинско предприятие, което да създава условие за подобряване на инфраструтурата, конкуретноспособност и повишаване на административния капацитет. Идеята вече е реализирана в столична община, а предприятието е едно от най-проспериращите там.

Миглена Костова – управител на общинската фирма
„Ние ще ползеаме всички общински имоти, които общината иска да се освободи от тях и да привлечем инвеститор. Ние ще повишим административния капацитет на администрацията, както ще подготвяме потенциалния инвеститор преди да влезе в общината.

На форумът стана ясно, че се повишава и интересът към европейско финансиране в земеделския и животновъден бранш, от страна на местния бизнес.

А решаването му – зависи изцяло от доброто сътрудничество между бизнес, инвеститори и институции, категорични са експертите.

Aвтор: Калин Иванов

Посещения: 6

Сподели в социалните мрежи:

Jooble : Работа в град Видин

Източник: Видин Вест

НОВИНИ ПО РЕГИОНИ

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!