BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Протест пред германското посолство в София, заради отнетото българско бебе в Германия(Видео)

Протест пред германското посолство в София, заради отнетото българско бебе в Германия(Видео)

Десетки граждани излязоха на протест пред посолството на Германия в София днес по обяд заради случая с отнетото бебе от българско семейство, предаде Novini.bg.

Припомняме, че на 9 януари родителите изпратиха сигнал до медиите. По думите им след катастрофа, лекари в Хамбург се усъмнили, че 7-месечната Катерина е била тормозена в семейството си. Родителите отричат, но въпреки това детето е било отнето и е настанено в приемно семейство.
Протестиращите носеха транспаранти с надписи „Не пипайте децата“, „Българчетата не се продават“, „Не на злоупотребата с българското дете“, „Върнете Катерина“. Чуваха се освирквания.
Недоволните граждани заявяват, че ще продължат протестните действия, докато казусът не бъде разрешен в полза на родителите.
Искаме да изкажем нашата подкрепа за това българско семейство. Искаме да кажем на Федерална Република Германия и нейното представителство в България, че не сме съгласни едно българско дете да бъде задържано без съд и присъда, по неоснователни според нас причини, а само на базата на предположения. Това семейство е претърпяло катастрофа и вместо социалната служба да подпомогне това семейство, тя им налага тъга и притеснение. Това не е единичен случай, а е цялостна практика, каза протестиращ.
Даниела Попова от Управителния съвет на Сдружение „Родители, обединени за децата“ коментира пред камерата на Novini.bg: „Сдружението възникна точно поради причината, че и в България лобистки неправителствени организации се опитват да прокарат тези политики. Разработиха един закон, подобен на тези норвежки и германски закони. Това е плод на тази политика на разрушаване на семейството – отнемане на деца от семействата им. Катерина не е единичен случай. Това вече е все по-масова практика, тъй като всяко дете влече след себе си около 5000 евро“.
Попова посочи, че министърът на външните работи Екатерина Захариева и депутатът от ГЕРБ Десислава Атанасова са поели ангажимент да следят случая с Катерина. Надяваме се наистина българската държава да има адекватно поведение и да поиска незабавно връщане на детето на семейството му. Това е престъпление срещу едно кърмаче и неговото семейство от една претендираща за демократичност държава. Надявам се германските власти да се вразумят, както и пожелавам успех на българските власти да върнат детето на семейството му, каза още Даниела Попова.

Източник: Novini.bg

Посещения: 12

Сподели в социалните мрежи:

Jooble : Работа в град Видин

Източник: Видин Вест

НОВИНИ ПО РЕГИОНИ

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!