BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

РБ „Гео Милев“-Монтана ще бъде домакин на Ден на отворените врати

РБ „Гео Милев“-Монтана ще бъде домакин на Ден на отворените врати

На 27.09.2019 г. от 17.30 часа Регионална Библиотека „Гео Милев“ – гр. Монтана ще бъде домакин на Ден на отворените врати, организиран от Българска асоциация „Осиновени и осиновители“, съобщиха от пресцентъра на библиотеката.

Кампанията се провежда за шеста поредна година. На 27.09.2019 г. от 17.30 часа РБ „Гео Милев“ – гр. Монтана ще бъде домакин на Ден на отворените врати, организиран от Българска асоциация „Осиновени и осиновители“. Кампанията се провежда за шеста поредна година.
Програмата на срещата в Монтана се състои от прожектирането на филма за осиновяването „Триъгълник от любов“, представяне на книгата на Карин Първис „Надежда и подкрепа на осиновени и осиновители“ и отворена дискусия по темата.
Тази година кампанията ще обърне внимание на случаите на прекратяване на осиновяването, извеждането на осиновени деца
от семейството, настаняването им в социални услуги и причините, довели до това. Ще се обсъжда и необходимостта от промяна на Семейния кодекс в частта, касаеща достъпа до информация за биологичния произход на осиновените хора, подкрепата за тях и осиновяващите родители. На срещата в РБ „Гео Милев“ ще присъстват и представители на Комплекс за социални услуги за деца и семейства – гр. Монтана, които се присъединяват към инициативата на Българска асоциация „Осиновени и осиновители“, за да може заедно да помогнат на родители и осиновени деца да не се чувстват различни, да знаят къде могат да намират помощ, подкрепа и консултация със специалисти. Програмата на срещата в Монтана се състои от прожектирането на филма за осиновяването „Триъгълник от любов“, представяне на книгата на Карин Първис „Надежда и подкрепа на осиновени и осиновители“ и отворена дискусия по темата. Тази година кампанията ще обърне внимание на случаите на прекратяване на осиновяването, извеждането на осиновени деца от семейството, настаняването им в социални услуги и причините, довели до това. Ще се обсъжда и необходимостта от промяна на Семейния кодекс в частта, касаеща достъпа до информация за биологичния произход на осиновените хора, подкрепата за тях и осиновяващите родители.
На срещата в РБ „Гео Милев“ ще присъстват и представители на Комплекс за социални услуги за деца и семейства – гр. Монтана, които се присъединяват към инициативата на Българска асоциация „Осиновени и осиновители“, за да може заедно да помогнат на родители и осиновени деца да не се чувстват различни, да знаят къде могат да намират помощ, подкрепа и консултация със специалисти.

Екип: Видин Вест

Посещения: 6

Сподели в социалните мрежи:

Jooble : Работа в град Видин

Източник: Видин Вест

НОВИНИ ПО РЕГИОНИ

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!