Как се образуват коефициентите и какво трябва да знаем за тях
Всеки един гемблър, независимо дали е запален или е просто любител, се е срещал с тези важни „цифрички“, които определят размера на печалбите ни – коефициентите. Но какво всъщност представляват те? Това е представата на букмейкъра за шанс. Той се измерва в проценти, като общият брой на всички възможни изходи (когато са повече от два) трябва да бъде 100%. От тук идва подсигуряването на казиното, когато при две възможности, да речем гол-гол/няма гол предоставените ни коефициенти не са 2.00/2.00, а са 1.86/1.90. Ако играем на ези-тура шансът за едното или за другото винаги е 50%, ако играем на това каква като цвят карта предстои да бъде изтеглена от тестето, възможността също е 50%. Но тук букмейкърът още първоначално леко ни ограбва, за да гарантира по-изгодна за себе си позиция. Една от формулите за успех е да бъдем упорити и много отдадени на това, и да следим различните платформи за залози, за да можем когато видим че в примери подобни на горния на единия сайт за гол-гол е 2.08, а на другия за няма гол е 2.05, да заложим големи суми за сигурна печалба. Това обаче е доста рядко срещано, времеемко и независимо от сигурността на успеха, трябва да разполагаме с наистина сериозни средства, за да си заслужава печалбата.
В световен мащаб има 3 различни начина по които букмейкърите представят коефициентите: десетични, дробни и американски. Ако вече сте наясно със ставките и единственото от което имате нужда е правилният двубой за залог – посетете сайта за прогнози на мачове – Прогнози.БГ, където ще откриете множество предложения за прогнози с изключително високо качество.
Десетичните коефициенти са може би най-разпространени при нас. Тук гореспоменатият шанс се изчислява по следния начин – ако да речем Реал Мадрид приема отбора на Елче и букмейкъра определя, че „Лос Бланкос“ имат 80% да си тръгнат с трите точки, то коефициента за 1ца би бил 1.25. Което означава, че за всеки заложен от нас лев ние печелим по 25ст. – 4лв. х 1.25 = 5лв. (1лв.) чиста печалба. Също така може би повечето от нас са наясно, но все пак е изключително важно да се подчертае, че когато имаме множествен залог ставките се умножават една по друга, а не се събират – пример: 4.00 х 2.50 = 10.
Дробните коефициенти са може би вторите по разпространение в света на залозите, но пък определено са най-старите. Те са популярни във Великобритания и Ирландия и са представени като дроби – 5/6, 25/1, 80/1, 2/9 и т.н. Разликата при изчислението на дробните и десетичните коефициенти е, че тук залогът е изключен – пример: 2/1 (две към едно) означава, че при правилно предвиждане бихме могли да спечелим два пъти заложеното от нас. Формулата за преобразуване на десетичните коефициенти в дробни е много лесна за употреба – разделяме дробите и прибавяме „1“ (2/1 + 1 = 2.00).
Американските коефициенти, доста логично и от името, са най-популярни сред букмейкърите в САЩ, но почти всички онлайн сайтове също ги предоставят като вариант. Те са може би най-сложни за възприемане на примависта, тъй като биват и положителни и отрицателни. Когато за Реал Мадрид срещу Елче по десетични ставки е 1.25, то по американски коефициенти би било -400. Това означава, че за да спечелим 100 единици на даден мач трябва да заложим 400. Положителната ставка може да бъде изчислена, като към числото бъде добавена цифрата 100, а крайният резултат е разделен на 100 – пример: +300 = 300 + 100 = 400/100 = 4.00 десетичен.
След като се научихме да боравим с различните видове коефициенти е редно и да ги използваме в наша полза. Успех на всички гемблъри!
Посещения: 231
Сподели в социалните мрежи:
Jooble : Работа в град Видин
Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!